Agregaty tynkarskie w tynkowaniu domu jednorodzinnego

0 Comments
Tynk i jego tekstura na ścianie

Prace tynkarskie nie muszą być czasochłonne. Dzięki agregatom tynkarskim można otynkować dom szybko i sprawnie!

Tynkowanie jest jednym z podstawowych procesów stosowanych podczas budowy i wykańczania domów jednorodzinnych. Tynkuje się ściany zewnętrzne i wewnętrzne oraz sufity. Prace tynkarskie kiedyś wykonywano ręcznie. Teraz nie jest to już konieczne – pomoc zapewnia wtedy producent agregatów tynkarskich, którego urządzenia umożliwiają wykonanie tynków maszynowych.

Czym są agregaty tynkarskie?

Obecnie większość firm działających w branży budowlanej i wykończeniowej wykorzystuje specjalistyczne zaplecze pozwalające na usprawnienie realizowanych prac. Wśród używanego sprzętu znajdują się także agregaty tynkarskie. Co warto o nich wiedzieć?

Agregat tynkarski to urządzenie, które służy do przygotowywania tynków i nanoszenia ich na nawierzchnie. Następnie tynki te są poddawane wygładzeniu i dalszym pracom. Agregat wyposażony jest w silnik spalinowy albo elektryczny. Ma pojemnik, do którego wsypuje się zaprawę, a następnie zalewa się odpowiednią ilością wody. W efekcie powstaje mieszanka tynkarska.

Mieszanka gotowa do tynkowania jest nakładana na nawierzchnie przez jej tłoczenie przez lancę aż do pistoletu. Po naciśnięciu na jego spust pracownik może pokrywać ściany czy sufity równą warstwą tynków.

Dodatkowo producent agregatów tynkarskich może także zaoferować inne sprzęty wspierające prace tynkarskie, na przykład mogą być to silomaty, które służą do tłoczenia mieszanek z silosów do agregatów. 

Tynki maszynowe w domu

Tynki, które wykonuje się za pomocą agregatów, określane są jako tynki maszynowe. Stosowane są różne rodzaje tynków maszynowych, na przykład mogą być to tynki cementowe, wapienne czy gipsowe. Maszynowe tynki także wykonywane są w domach jednorodzinnych. Wówczas najczęściej zamawia się ich wykonanie dla całego budynku, dlatego w ciągu krótkiego czasu można wykonać tynkowanie w całym budynku i na zewnątrz niego. Firma tynkarska zajmująca się świadczeniem tego typu prac może zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę związaną z odpowiednim przygotowaniem nawierzchni oraz z jej wykończeniem.

Dlaczego warto wybrać tynk maszynowy?

Tynki maszynowe mają wiele zalet w stosunku do zwykłych tynków ręcznych. Nic dziwnego, że obecnie są one wybierane tak często także wtedy, gdy wykańcza się domy jednorodzinne.

Wśród najważniejszych zalet związanych z wykonaniem tynków maszynowych znajdują się:

  • znacznie krótszy czas prowadzonych prac, dlatego dom może być szybciej gotowy do prowadzenia dalszych robót wykończeniowych
  • przystępne ceny usługi – zwykłe tynki maszynowe są tylko nieco droższe od tynków ręcznych
  • wysoka jakość tynków – równomiernie nakładane przez agregat tynki są lepszej jakości niż te, które wykonuje się ręcznie
  • kompleksowa obsługa – firmy wykonujące prace tynkarskie mogą zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę, która obejmuje wszystkie czynności związane z nałożeniem i wykończeniem tynków

Gdzie można zamówić tynkowanie agregatem?

Jeżeli także chcesz zdecydować się na zamówienie prac na bazie agregatu tynkarskiego, obecnie można bez problemu znaleźć firmy wykonujące takie usługi online. Wystarczy tylko parę minut, by wyszukać w okolicy dostępne oferty.

Osoby zainteresowane tynkami maszynowymi mogą także wejść na stronę WWW, jaką prowadzi producent agregatów tynkarskich, aby tam zapoznać się bliżej z konstrukcją tego typu urządzeń oraz z ich zastosowaniem w pracach tynkarskich nie tylko w domach jednorodzinnych, lecz również w innych obszarach budownictwa.

Dodaj komentarz