Eleganckie lady recepcyjne w klasycznym stylu

0 Comments
Przykładowa, nowoczesna lada recepcyjna

Lada recepcyjna wykonana z naturalnego drewna litego nie tylko jest bardzo efektowna, ale również może posłużyć na wiele lat.

Recepcja jest miejscem szczególnym. To tam klienci po raz pierwszy stykają się z firmą i mogą już tam wyrobić sobie opinie na jej temat. Właśnie dlatego warto zadbać o atrakcyjny wygląd recepcji. Doskonałym wyborem mogą być wtedy klasyczne lady recepcyjne stolbar.net.pl powstające z naturalnego drewna.

Lada recepcyjna z drewna – dlaczego warto?

Do wyprodukowania mebli recepcyjnych stosowane są różne rodzaje materiałów. Od lat niezmiennym powodzeniem cieszą się meble z naturalnego drewna. To materiał o wielu zaletach, który może wpisać się w różne wnętrza – nie tylko te urządzone w klasycznym stylu, ale także nowoczesnym. 

Drewno jest materiałem, które nie tylko pięknie wygląda, ale też daje szerokie możliwości konstrukcyjne. Można wykonać z niego lady o różnych formach, także stylowo rzeźbione i frezowane, z efektownymi cokołami, zaokrągleniami.

Dużą zaletą drewna jest także jego wysoka trwałość. W przeciwieństwie do płyt meblowych lady drewniane wyróżniają się wydłużoną odpornością na uszkodzenia, między innymi na odpryski, zarysowania. Nawet jeżeli pojawią się na nich uszkodzenia, można je naprawić. Drewno wystarczy wtedy tylko wyszlifować i można na nowo pokryć je lakierem. Można też usuwać większe uszkodzenia.

Zalety drewnianych lad recepcyjnych:

  • atrakcyjny wygląd wpisujący się w różne wystroje wnętrz
  • estetyczne dekoracje wykonane metodami rzeźbienia, frezowania i innymi
  • wieloletnia trwałość drewna naturalnego
  • możliwość prowadzenia renowacji w przypadku usterek

Drewniane lady recepcyjne – gdzie zamontować?

Najczęściej spotykane są klasyczne lady drewniane do recepcji. Właśnie dlatego spotykane są one w miejscach, w których króluje tradycyjny, pałacowy wystrój.

Wybrane obiekty, w których sprawdzą się drewniane lady recepcyjne:

  • restauracje
  • hotele
  • zjazdy
  • pensjonaty
  • kancelarie prawne
  • gabinety medyczne

Oczywiście, mogą być one również zamontowane w wielu innych miejscach, gdzie celem jest uzyskanie przestrzeni o klasycznym, kunsztownym wyglądzie. Warto sprawdzić lady recepcyjne z portfolio firmy stolbar.net.pl – na stronie firmy można zapoznać się z przykładowymi realizacjami.

Lady recepcyjne z drewna – gotowe czy na wymiar?

Lada recepcyjna może być zakupiona jako mebel gotowy lub też może być ona wykonana na zamówienie. Na co warto się zdecydować?

Gotowe lady recepcyjne są najczęściej dostępne od ręki i mają niskie ceny. Najczęściej są one oferowane w ramach rozbudowanych serii mebli, dlatego można dopasować do nich również szafki, regały i inne komponenty. To popularny wybór, lecz ograniczeniem jest gotowa forma lady, która nie zawsze pasuje do danego miejsca jej położenia.

Z kolei meble recepcyjne na wymiar przygotowywane są zgodnie z oczekiwaniami klienta i z uwzględnieniem miejsca montażu. Wówczas lada jest od zera tworzona tak, aby pasowała ona do konkretnego zastosowania – także w najdrobniejszych detalach, między innymi jak wysokość i szerokość jej półek czy oświetlenie. Można zamówić też wykonanie dekoracyjnego logo na froncie lady.

Gdy celem jest recepcja, która będzie jedyna w swoim rodzaju, warto zdecydować się na umeblowanie wykonane na wymiar, które będzie nie tylko zachwycało swoim unikatowym wyglądem, ale również będzie dopasowane pod każdym względem do gustu zamawiającego oraz do miejsca ustawienia mebla.

Dodaj komentarz