Metaloplastyka w ogrodzie: pomysły na stylowe aranżacje

0 Comments
Kowal w trakcie pracy

Zachwycające kompozycje z kutych elementów sprawdzą się również w ogrodzie. Jak można je wykorzystać? Oto ciekawe pomysły!

Kuty metal daje niemalże nieograniczone możliwości w tworzeniu zachwycających przedmiotów o walorach dekoracyjnych i jednocześnie funkcjonalnych. Takie elementy może wykonać firma Kowalstwo Artystyczne Butrykowscy, która od wielu lat specjalizuje się w ich realizacji. Co warto wybrać? Sprawdź wyselekcjonowane produkty, z którymi ogród nabierze kunsztownego wyglądu.

Kute ogrodzenia, bramy i furtki

Jeżeli chcesz nadać swojej posesji znakomity wygląd w klasycznym stylu, wybierz ogrodzenia, bramy i furtki wykonane przez uzdolnionego metaloplastyka. Wybór gotowych elementów jest spory, ale jeżeli zależy ci na niebanalnym wyglądzie otoczenia swojego domu, skontaktuj się z firmą Butrykowscy, gdzie możesz zamówić ogrodzenia na indywidualne zamówienie.

Ogrodzenia, bramy i furtki wykonane z kutych elementów natychmiast przyciągają wzrok i powodują, że przestrzeń nabiera pałacowego, luksusowego wymiaru. Do wyboru jest wiele zachwycających kompozycji, wśród których można przebierać we wzorach – florystycznych, klasycznych, nowoczesnych. Z pewnością wybierzesz coś, co sprawi, że dom i ogród będą jedyne w swoim rodzaju.

Kute lampy ogrodowe

Inna atrakcyjna propozycja to kute lampy ogrodowe. Za ich pomocą można rozświetlić ogród, podjazd czy ścieżkę, aby dzięki temu uzyskać piękną kompozycję. Najczęściej wykorzystuje się elementy w klasycznym stylu, z misternymi zawijasami lub innymi ozdobnymi detalami. Mogą być one umieszczone na ścianach lub na podłożu – ścieżce, tarasie czy też przy rabatach. Takie elementy także wykonuje firma Butrykowscy – dzięki temu, że są one tworzone na zamówienie, każdy z ich jest tak efektowny. 

Kute łuki ogrodowe

Chcesz, aby w Twoim ogrodzie zagościły zachwycające łuki, po których mogą rosnąć zachwycające pnącza? Taką możliwość także dają firmy wykonujące elementy kute technikami metaloplastyki. Łuki mogą mieć różne wymiary, na przykład mogą tworzyć dekoracyjne pergole albo duże bramy nad przejazdami dla samochodów.

Kute meble ogrodowe

Meble ogrodowe wyprodukowane z kutego metalu mają kunsztowny wygląd i świetnie wyglądają w różnych aranżacjach. Dzięki nim można wypocząć na świeżym powietrzu i jednocześnie sprawić, że ogród wygląda naprawdę unikatowo. Kute meble ogrodowe mogą być wykonane w całości z metalu, ale mogą one również łączyć go z innymi elementami, na przykład z drewnem czy szkłem hartowanym.

Inne kute elementy dekoracyjne

Dobra firma wykonująca elementy kute na zamówienie może przygotować dla klientów również inne kompozycje. Mogą być to między innymi:

  • osłony przeznaczone do studni – zabezpieczające przed wypadkami
  • osłony okienek do piwnicy – pełnią funkcję ochronną i estetyczną
  • wypełnienia drzwi – świetny wybór do drzwi w klasycznym stylu, aby nadać im dodatkowe bezpieczeństwo
  • balustrady schodowe, na tarasy, balkony – będą pięknym dopełnieniem aranżacji ogrodowych z elementami kutymi

Zatem metaloplastyka ma również bardzo szerokie zastosowanie, gdy chodzi o aranżację ogrodów. Wybór odpowiednich elementów pozwoli wtedy na stworzenie w niej pięknych przestrzeni w klasycznym stylu. 

Dobra firma może pomóc wtedy w zrealizowaniu każdego projektu, który będzie indywidualnie odpowiadał potrzebom klienta. Na jej stronie internetowej można już teraz sprawdzić różne pomysły na aranżację ogrodów z użyciem elementów kutych.

Dodaj komentarz