Najpopularniejsze style wnętrzarskie

0 Comments
Styl loftowy

Urządzenia wnętrz wbrew pozorom nie jest niczym prostym, a jednak niezwykle istotnym. W końcu przebywamy w domu czy mieszkaniu wiele godzin w ciągu dnia, dlatego też wnętrze powinny po prostu nam się podobać i odpowiadać. Jakie obecnie panują trendy w stylach wnętrzarskich? Podpowiadamy jak zaplanować wystrój swojego domu i jaki wybrać styl do urządzenia swoich pomieszczeń.

Styl nowoczesny

Wiele osób stawia dziś na nowoczesny styl, który polega na tym, że pomieszczenia są proste i przestronne. Zarówno nowoczesne wnętrza, jak i meble są bardzo funkcjonalne, ale i oszczędne w formie, nie posiadają zbędnych dekoracji. Styl ten jest opozycją do przepychu i mnóstwa ozdób. W takich pomieszczeniach stosuje się stonowane kolory, takie jak biel, szarość, beż czy czerń, stawia się na minimalizm oraz proste, geometryczne formy czy prostopadłe linie.

Styl skandynawski

Jednym z najpopularniejszych dzisiaj stylów w architekturze wnętrz jest oczywiście styl skandynawski. Jest bardzo prosty i oszczędny w formie, ale jednocześnie nadal przytulny. Znaczenie ma tu duża ilość naturalnego światła słonecznego, które ma wpadać przez duże okna. Ściany zwykle są białe, szare czy beżowe, a meble z wyraźnym rysunkiem drewna. Na kanapach i łóżkach powinny znajdować się poduszki i koce z naturalnych materiałów, takich jak bawełna czy len. Podobnie jak w stylu nowoczesnym tu także królują proste formy pozbawiony ozdób. Często jednak stonowane kolory są przełamywane jednym kontrastującym dodatkiem, takim jak np. czerwony fotel.

Styl klasyczny

Klasyka to kolejny bardzo popularny w Polsce styl wnętrzarski. Charakteryzują go ponadczasowe rozwiązania i eleganckie detale. Stosowane materiały powinny być oczywiście najwyżej jakości. Jeśli chodzi o kolory – wykorzystywane są przede wszystkim ciepłe beże oraz brązy. Całe pomieszczenie powinno być spójna, np. w jednym kolorze czy też meble powinny być z jednego kompletu czy materiału. Na ścianach powinny pojawić się ozdoby i sztukateria. A oświetlać pokój powinien elegancki żyrandol.

Styl loftowy

Styl loftowy, czyli inaczej industrialny, charakteryzuje się dużymi oknami i ogromnymi, otwartymi i przestronnymi pomieszczeniami. Na ścianie często znajduje się czerwona cegła w takich pomieszczeniach. Stosuje się również takie materiały jak drewno, metal, szkło czy beton. Meble i dodatki często są w kolorze czarnym, białym, szarym czy beżowym. Stosuje się również nietypowe łączenia, na przykład wybiera się stół i cztery krzesła w zupełnie innym stylu. Oświetlenie to natomiast najczęściej odsłonięte żarówki bądź metalowe klosze.

Styl eklektyczny

Styl eklektyczny jest bardzo zróżnicowany i z pewnością przypadnie do gustu tym osobom, które nie wiedzą, na co powinny się zdecydować. Charakteryzuje się mieszanką różnych stylów i pozornie niepasujących do siebie elementów. Często wykorzystuje się w takim stylu patchworkowi tkaniny czy płytki. Daje efekt chaosu, aby nieco go uporządkować najlepiej postawić na jakiś motyw przewodni i wybrać jeden kolor czy materiał, który zostanie zastosowany we wnętrzu.

Dodaj komentarz