Rolety wewnętrzne do okien – przegląd modeli i ich zalet. Co wybrać?

0 Comments

Zastanawiasz się nad zakupem rolet okiennych do domu? Poznaj najpopularniejsze warianty rolet i wybierz takie, które spełnią Twoje wymagania pod każdym względem!

Mini rolety – niska cena i skuteczne działanie

Gdy poszukujesz rolet, które będą przede wszystkim tanie, warto zwrócić uwagę na rolety typu mini.

Teraz mini rolety można znaleźć w ofercie wielu producentów rolet, w tym także firmy lublinrolety.pl, która wykonuje je na zamówienie klientów.

Rolety mini charakteryzują się prostą budową. Składają się z mechanizmu z wałem, na który nawijany jest materiał, a także z łańcuszków do regulacji. Dodatkowo mogą mieć żyłkowe prowadnice.

Takie rolety mogą być wykonane w wielu wariantach materiałowych, na przykład z jednolitymi lub wzorzystymi tkaninami. Również można zamówić je w wersji termicznej – wtedy stosowane są warstwowe materiały chroniące przed słońcem i nagrzewaniem się pomieszczeń.

Minusem rolet mini jest ich większa podatność na zabrudzenie i mniej estetyczny wygląd – wał z nawiniętą roletą pozostaje wtedy na widoku.

Rolety w kasecie – estetyczne osłony okienne

Alternatywą dla rolet typu mini są te w kasecie. Wtedy wykorzystują one plastikową kasetę zasłaniającą wał i dodatkowo prowadnice, które przysłaniają boki rolety i przytrzymują ją w miejscu, gdy okno jest uchylone.

Takie rolety mogą być również wykonane w różnych wariantach materiałowych. Kasety i prowadnice mogą mieć też różne kolory, by dopasować je do okna, wystroju wnętrza.

Rolety dzień noc – łatwe sterowanie dostępem światła do wnętrza

Wśród często wybieranych dzisiaj rolet znajdują się te określane jako dzień noc. Tego typu rolety charakteryzują się wykorzystaniem materiału, który nadaje im specjalne właściwości.

Materiał do rolet dzień noc składa się z pasów, z których naprzemiennie blokują one i przepuszczają światło. Materiał układany jest dwoma warstwami i dzięki temu zależnie od jego ustawienia może on wpuszczać światło lub całkowicie czy częściowo zasłaniać okno.

Rolety dzień noc mają też estetyczny wygląd, dlatego w nowoczesnych aranżacjach bardzo często są one używane zamiast firanek.

Rolety plisowane – wszechstronne plisy na okno

Ciekawym wyborem będą również rolety plisowane. Są one również określane jako plisy.

To rodzaj rolet o specyficznej budowie, ponieważ nie składają się one z wału do nawijania materiału jak w przypadku innych modeli. Są montowane bezpośrednio przy szybach i mogą poruszać się w górę i w dół, co pozwala na dowolny wybór ich położenia.

Działanie rolet plisowanych możliwe jest dzięki ich harmonijkowej budowie, która pozwala na ich ściąganie i rozciąganie. Dzięki umieszczeniu rolety na prowadnicy w oknie można również rozciągnąć ją tylko w dolnej części szyby, co powoduje, że jest to wygodne rozwiązanie dla pomieszczeń na parterze.

Rolety rzymskie – eleganckie i efektowne rolety okienne

Przy doborze rolet warto też uwzględnić rolety rzymskie. To rodzaj osłon okiennych, które łączą w sobie zalety firanek oraz rolet. Składają się z materiału w formie falban, który po rozłożeniu potrafi przysłonić okno.

Rolety rzymskie bardzo często są montowane w pomieszczeniach, w których celem jest uzyskanie atrakcyjnego wyglądu okna, na przykład w salonach czy w sypialniach. Świetnie wyglądają we wnętrzach w stylu tradycyjnym czy rustykalnym.

W sprzedaży dostępne są rolety rzymskie w wielu różnych kolorach, na przykład białe, beżowe, w pasy. Do ich wykonania używane są też różne typy materiałów, w tym naturalnych jak len, bawełna.

Warto też wskazać, że rolety rzymskie nadają się do prania. Wystarczy zdjąć je z mechanizmu i wyprać w pralce, by zadbać o ich estetyczny wygląd. Potem rolety należy wysuszyć i wyprasować i znów umieścić na mechanizmie.

Dodaj komentarz